Vitajte v očarujúcej Kolumbii!

Kolumbia, očarujúca krajina s bohatou históriou a nesmiernym potenciálom. Kolumbia trpela dlhý čas negatívnou povesťou kvôli jej temnej minulosti, no dnes sa Kolumbia mení na fascinujúce a pestré miesto so širokým spektrom zážitkov pre všetkých cestovateľov. Kolumbia je zaujímavým spojením kultúrnych a prírodných pokladov, tej najlepšej kávy, krásnych pláží, malebných miest a neopakovateľnej atmosféry. A čo viac, miestni ľudia sú tu nesmierne milí a pohostinní, a my sme si istí, že si túto krajinu zamilujete!

Veľkosť skupiny max. 12 cestovateľov.

Temperamentná Kolumbia

7.08-20.08.2024

Náš poznávací zájazd do Kolumbie vám ponúka 14 dní cesty medzi kávovníkmi, džungľou, farebnými  mestečkami a Karibikom, aby ste si vychutnali  rozmanitosť tejto krásnej temperamentnej krajiny. Rezervujte si svoje miesto na tento zájazd v Kolumbii a buďte súčasťou tohto nezabudnuteľného dobrodružstva s vôňou kávy.

Cena: € 2380
Vstupy a výlety sú v cene

*Cena nezahŕňa medzinárodnú letenku.
(Cena leteniek od € 1000-1400)

Február 2025

Náš poznávací zájazd do Kolumbie vám ponúka 14 dní cesty medzi kávovníkmi, džungľou, farebnými  mestečkami a Karibikom, aby ste si vychutnali  rozmanitosť tejto krásnej temperamentnej krajiny. Rezervujte si svoje miesto na tento zájazd v Kolumbii a buďte súčasťou tohto nezabudnuteľného dobrodružstva s vôňou kávy.

Cena: € 2390
Vstupy a výlety sú v cene

*Cena nezahŕňa medzinárodnú letenku.
(Cena leteniek od € 700- 1100)

Program

1- 3. Deň: Bogota, Zipaquirá soľná katedrála & El Dorádo

Prílet z Európy. Vitajte v Kolumbii a jej fascinujúcom hlavnom meste Bogota, nachádzajúcom sa v nadmorskej výške 2,625 metrov. Druhý deň máme výlet k podzemnej soľnej katedrále Zipaquirá a takisto si povieme aj o legende El Dorádo a navštívime aj lagúnu Guatavita, v ktorej sa podľa legendy skrýva obrovské množstvo zlata.Na tretí deň nás čaká pestrý deň v tejto 8-miliónovej metropole pulzujúcej životom! Pozrieme do historického centra La Candelaria, kde nám miestny sprievodca rozpovie zaujímavosti o históriu tohto mesta aj Kolumbie a navštívime aj známe múzeum zlata. Ak stihneme môžeme sa pozrieť aj do vojenského múzea alebo múzea Botero. Popoludní sa vyberieme na horu Monserrate s úctyhodnou nadmorskou výškou 3,152 metrov! Pešo alebo zubačkou. Z vrchu tejto hory máme úžasný výhľad na toto obrovské mesto a okolitú krajinu. Ochutnáme miestne lahôdky a možno už aj nejaký ten 'um' v odporúčanej reštaurácii.

4. - 5. Deň: Salento & Údolie Cocora

Prelet do jedného z najlepšich kávových regiónov Kolumbie, Quindío! Ihneď po príchode pocítite tú skutočnú atmosféru kaviarneho regiónu, sýto zelené kopčeky a vôňu kávových plantáži. Ďalšie tri dni strávime v Salente, malebnom kávovom mestečku a jeho krásnom okolí. Nebude chýbať kávová tour, kde nám miestni pestovatelia kávy vysvetlia celý proces pestovania a výroby tohto Kolumbijskeho ´zlata´ aj s degustáciou. Spoznáme miestnych remeselníkov a takisto si zahráme s miestnymi ich tradičnú hru ´tejo´. No a západ Slnka si vychutnáme z vyhliadky ‘Mirador de Salento’. Urobíme si výlet s turistikou do údolia Cocora, známe svojimi ikonickými palmami, ktoré su najvyššie na svete, a nazývajú sa ‘voskové palmy’. Pokocháme sa úžasnými výhľadmi a nádhernou faunou a flórou. Pridali sme tu aj návštevu ďalšieho kávového mestečka, Filandia. Na druhý večer letíme do Medellínu.

6. Deň: Medellín

Medellín je známe ako "mesto večnej jari". Toto veľkomesto navštívime počas Festivalu kvetov, ktorý je jedným z najdôležitejších a najfarebnejších kultúrnych podujatí v Kolumbii. Užijeme si teda miestne koncerty, tanečné podujatia a gurmánske hody. Toto cool veľkomesto, sa v minulosti preslávilo hlavne kvôli drogovému "kráľovi" Pablovi Escobarovi. S naším skvelým miestnym sprievodcom Jhonnym sa vyberieme po stopách Pabla Escobara a navštívime dôležité miesta aby sme sa dozvedeli viac o temných časov Kolumbie, keď bol pri moci Medellínsky kartel na čele s Pablom Escobarom. A dozvieme sa prekvapujúce fakty o jeho smrti. Deň završíme obdivovaním západu slnka nad mestským panorámom Medellínu a večerou v skvelej reštaurácii v štýlovej štvrti Poblado, kde sme aj ubytovaní.

7. Deň: Guatapé

Návšteva najfarebnejšieho mestečka Kolumbie, Guatapé, vzdialeného 80 km od Medellínu! Cestou sa zastavíme aj pri alpacách :). Tesne pred tým než dorazíme do Guatapé sa zastavíme pri impozantnom El Peňon, ohromujúcom granitovom monolite. Vyšlapeme si to 740 schodmi až na vrchol. Výstup na El Peñol nám ponúkne pohľad na nádhernú krajinnú panorámu, kde budeme môcť obdivovať rozsiahle jazero (zaplavená dedinka) a okolité kopce. Po výstupe sa presunieme do samotného Guatapé, kde budeme obdivovať farebné domčeky ako z rozprávky, ktoré tvoria charakteristický vzhľad tohto mestečka. Takisto si urobíme výleť loďou, kde nám ukážu jednu z ex rezidencií Pabla Escobara a potulovanie sa farebnými uličkami a pitím kávy. Poobede návrat do Medellínu. Posledný večer v Medellíne.

8. & 9. Deň: Medellín & Karibská Pláž

Ráno sa vyberieme na exkurziu do štvrte Communa 13, ktorá je bezpochyby jednou z najzaujímavejších častí mesta. Táto štvrť, ktorá v minulosti patrila k tým najnebezpečnejším (na svete!), si počas posledných 20-tich rokov prešla impozantnou zmenou a zmenila sa na miesto plné farieb, graffitov a umenia. Krátkym popoludnajším letom sa presunieme do Santa Marty, mestom ležiacim na pobreží Karibského mora. Odtiaľ sa presunieme na pláž, v blízkosti národného parku Tayrona. Môžete si poleňošiť, stráviť čas ľahkou turistikou v okolí ku skrytému vodopádu alebo si môžte vyskúšať riečny ´tubing´ alebo surfing. Večer pivko a ceviche a hukot mora a zábava s novými kamošmi ;).

10. Deň: Park Tayrona a Taganga

Dnes nás čaká návšteva nádherného národného parku Tayrona. Privstaneme si aby sme pri otvorení parku boli medzi prvými. Čaká nás skvelá turistika cez džungľu a pláže. Ak budeme mať štastie, tak zazrieme aj rôzne druhy opíc,hlavne drobných tamarínov a kapucínov, plazy a obojživelníky a vidieť môžeme aj rôzne druhy vtákov. Prejdeme sa k pláži Cabo San Juan del Guia a kto chce môže prebádať aj daľšie pláže. Tu si dáme aj fajný obedík. Poobede sa priamo z pláže preplavíme rýchloloďou do Tagangy - malebného rybárskeho mestečka, kde strávime aj noc. Vychutnáme si tu miestnu atmosféru.

11.& 12. Deň: Taganga & Cartagena de Indias

Doobeda si pekne poplávame v teplom mori, dáme skvelý obed Poobede sa z Tagangy presunieme do mesta Cartagena de Indias, jedným z najkrajších koloniálnych miest Južnej Ameriky! Miestny sprievodca nás prevedie historickou častou Cartageny a prezradí nám mnoho zaujímavostí. Ja vám zase ukážem miesto kde sa ‘skrývajú’ desiatky leňochodov, opíc a stovky plazov a to nebudeme musieť ísť ďaleko. Mnoho turistov, týmto miestom prechádza bez toho aby o tom vedeli. Kolumbia jednoznačne nikdy neprestane prekvapovať. Večer strávime v živej a umeleckej štvrti Getsemaní, kde budeme ubytovaní ďalšie tri noci. Táto štvrť je vzdialená od historickej časti mesta len pár minút, takže všade môžme ísť pešo. Zažiť miestnu atmosféru Getsemaní počas noci je jednoznačne zážitok, veď sami uvidíte!

13. Deň: Karibské súostrovie Rosario & Cartagena

Dnes sme pre vás pripravili celodenný výlet loďou na karibské súostrovie Rosario( Voliteľná aktivita, platí sa extra)! Voda je tu nádherná kryštálovo priehľadná, ako stvorená na šnorchlovanie ! Návrat do Cartageny okolo 17.00. Čaká nás posledný večer v Kolumbii a užijeme si ho tak, ako sa patrí! Živá hudba, tanec, koktaily, pivko (alebo aj džusíky) a ruka hore! Zavedieme vás na to 'naj' miesto v Cartagene 😊.

14. Deň: Cartagena de Indias-Bogota-Európa

Vychutnáme si našu poslednú rannú kávičku a raňajky v nádhernej Cartagene. Ešte sa rýchlo prejdeme jej krásnymi uličkami a potom sa už rozlúčime s Cartagenou a postupne aj s Kolumbiou, keďže nás čaká let do Bogoty a následne späť domov. Super dobrodružstvo sa pomaly blíži ku koncu, ale zážitky s vami určite zostanú na celý život. Vidíme sa na ďalšom dobrodružstve v Južnej Amerike!

Cena zahŕňa

 • 13 x Ubytovanie v pekných a pohodlných izbách s vlastným sociálnym zariadením (dvojlôžková izba)
 • 10 x Raňajky 
 • Všetky presuny (zabezpečené súkromnými minivanmi, jeepmi, taxíkmi, rýchloloďou)
 • 4 x Vnútroštátne letenky: Bogotá – Pereira, Pereira-Medellín, Medellín – Santa Marta, Cartagena – Bogotá
 • Príručná batožina (10kg) na všetky lety
 • Služby Slovenskej sprievodkyne Lenky
 • Vstupy a atrakcie uvedené v programe:
 • Exkurzia k soľnej katedrále Zipaquirá a lagúne Guanavita s miestnym sprievodcom
 • Vstup do soľnej katedrály Zipaquirá
 • Prehliadka centra Bogoty ´La Candelária´aj s miestnym sprievodcom
 • Vstup do Múzea zlata v Bogote
 • Vstup a lanovka na horu Monserrate 
 • Vstup do Národného parku Valle de Cocora
 • Kávová tour aj s degustáciou
 • Pablo Escobar exkurzia s miestnym sprievodcom
 • Exkurzia do Communa 13 v Medellíne s miestnym sprievodcom
 • Vstup na “El Peňon” pri Guatapé
 • Vstup do Alpaca farmy
 • Vstup do Národného parku Tayrona na pobreží Karibiku
 • Rýchloloď z Parku Tayrona do Tagangy
 • Prehliadka historického centra Cartageny s miestnym sprievodcom
 • Sprepitné

Cena nezahŕňa

 • Spiatočná medzinárodná letenka z Európy do Kolumbie
  (S nájdením letenky vám radi pomôžeme). 
 • 3 x Raňajky
 • Obedy a večere
 • Výlet na súostrovie Rosario rýchloloďou
 • Iné dobrovoľné aktivity, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • Cestovné poistenie

Pre koho je vhodný tento zájazd

Pre všetkých pohodových ľudí, ktorí majú dobrodružnú a pozitívnu povahu :). Pre ľudí, ktorí radi cestujú, objavujú nové miesta, rešpektujú miestne kultúry a prírodu, a ktorí chcú spoznať ľudí na rovnakej vlne.

Vítaní sú sólo cestovatelia, páry, kamoši.

Zmeny v programe

Vyhradzujeme si právo na menšiu zmenu itinerára alebo formu dopravy, ak to bude potrebné alebo v prípade nepredvídateľných okolností. Väčšina takýchto zmien by bola drobných (napríklad zmena poradia dní, ako miesta navštívime a pod.) Ak takáto situácia nastane, klienti, ktorí si u nás zájazd rezervovali, budú o týchto zmenách vopred informovaní.

Ubytovanie

Väčšinu času budeme ubytovaní v malých miestnych penziónoch, a hoteloch v pekných a pohodlných 2 posteľových izbách s vlastným WC a sprchou. 

Počasie

Čaká nás teplé a príjemné počasie počas suchého obdobia roka. Každé miesto, ktoré navštívime bude mať trošku odlišné počasie.
Bogotá môže byť chladnejšia, s teplotami cez deň v rozmedzí od 10 °C do 20 °C. Môže tam byť viac daždivo, keďže sa nachádza vo vyšších nadmorských výškach.
Medellín má počas tohto obdobia teplejšie podnebie, s teplotami od približne 20 °C do 28 °C.
Cartagena býva horúca, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 31 °C. Je to výborný čas na návštevu pláží, keďže je suché obdobie.
Tayrona národný park, Palomino a Taganga majú podobné podmienky ako Cartagena, s vysokými teplotami od 26-31°C a minimom zrážok.
Salento, Dolina Cocora a Guatapé môžu byť chladnejšie v porovnaní s pobrežnými oblasťami, ale stále príjemné na turistiku, okolo 15-25 °C.

Tak čo, idete s nami?

Zájazdy do Kolumbie