O nás & Alpaca Travel.sk

Nie sme ‘tradičná cestovka’.  Sme Lenka a Carlos, Slovensko-Chilský manželský pár žijúci v Chile, Južnej Amerike. Spoločne sme zakladatelia a zároveň sprievodcovia projektu ‘Alpaca Travel.sk’ a Getaut Travel SpA, Chilskej cestovnej agentúry. Sme vášniví cestovatelia a dobrodruhovia, ktorí sa spoznali pred siedmimi rokmi v Indii.

Zatiaľ sme na všetko sami.  Sami plánujeme programy a organizujeme zájazdy a komunikujeme a spolupracujeme s našimi dôveryhodnými miestnymi partnermi v rozličných destináciach Južnej Ameriky. Na vaše emaily a správy vám odpovedá Lenka. V prípade menšej skupinky vás zájazdom bude sprevádzať Lenka. V prípade väčšej skupinky sa k nám pridá aj Carlos.

 V Decembri 2018 sa našou ‘základňou’ a domovom stalo Chile. Odvtedy sme spolu (ale aj osobitne 😉) precestovali a spoznali nielen Chile, ale aj ďalšie úžasné krajiny Južnej Ameriky. A ja osobne som si život v tejto časti sveta zamilovala.

A preto teraz spolu s vami chceme zdieľať krásy Južnej Ameriky tak, ako ju poznáme my – plnú dobrodružstva,priateľských ľudí, kultúry a nádherných scenérii. Pripojte sa k nám a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo v Južnej Amerike!

Volám sa Lenka Kasenčáková a som rodáčka z Prešova. Cestovanie ma lákalo už odmalička. Zo Slovenska som sa odsťahovala po skončení strednej škole, pred 13 rokmi, v roku 2011. Moje prvé kroky viedli do Anglicka, kde som na vysokej škole v Southamptone vyštudovala odbor Cestovného ruchu. Po skončení univerzity som sa cestovaniu začala venovať naplno.  Precestovala som mnohé krajiny sveta, kde som žila aj pracovala hlavne v oblasti cestovného ruchu a neskôr aj ako učiteľka angličtiny. Vždy ma lákali hlavne ďaleké krajiny, takže medzi moje prvé krajiny kde som pracovala a cestovala sama boli Tanzánia a Omán.  Ďalej nasledovali ďalšie krajiny Ázie, Austrália a následne Stredná a Južná Amerika. Pred siedmimi rokmi som pri mojích potulkách po Indii spoznala Carlosa no a bola z toho láska ;). S Carlosom sme spolu neskôr organizovali a sprevádzali skupinky Chilských turistov po Indii cez Getaut Travel SpA. Na konci roku 2018 sme sa rozhodli presunúť z Ázie a prísť do Chile. A vtedy sa začala ďalšia etapa môjho cestovateľského života a to objavovanie čara Južnej Ameriky. Túto krásnu časť zeme a ich ľudí som si úplne zamilovala! Spoznala som úžasných miestnych ľudí, ich kultúru, históriu a samozrejme prírodu. Mnohé krajiny tohto kontinentu som precestovala niekoľkokrát sama a veľmi rada by som vám tieto krajiny predstavila a ukázala! Na zájazdoch po po destináciach Južnej Ameriky vás budem sprevádzať ja. V prípade, že sa nám nazbiera väčšia skupinka cestovateľov, od 10 až 12 osôb, sa k nám pridá aj Carlos. Na vaše emaily a správy vám takisto budem odpovedať ja.

Ako som  už spomínala v Indii som si našla manžela z takmer ´konca sveta´.
Carlos Smok Carcamo je rodák z Punta Arenas, Chile. (Punta Arenas je druhým najjužnejším mestom sveta a je súčastou Patagónie). Carlos je vyštudový industriálny inžinier, skvelý zabávač, veľký cestovateľ a multi športovec. S Carlosom sa nudiť určite nebudete! V minulosti takisto organizoval a sprevádzal turistov po Patagónii a spolu so mnou aj v Indii cez cestovnú agentúru Getaut Travel Spa, ktorú v Chile založil. Alpaca Travel.sk je značka pod, ktorou pôsobíme na Slovensku, a ktorá je súčasťou tejto cestovky. Carlos precestoval veľkú časť sveta a bol už dokonca aj na Antarktíde. Po návrate domov z Ázie v roku 2018 sa pustil do znovu objavovania svojho kontinentu spolu so mnou. A teraz by sme vám spolu chceli ukázať život v tejto krásnej časti sveta. Carlos sa pridá ako sprievodca na celý zájazd alebo časť zájazdu, v prípade, že na zájazd bude prihlásených 10 a viac cestovateľov.

Sme Chilská cestovná agentúra GetAut SpA (pôsobiaca na Slovensku pod značkou Alpaca Travel.sk), podnik v oblasti cestovného ruchu, s Chilským daňovým identifikačným číslom N° 76.445.126-0 so sídlom v Chile. Kedže nežijeme na Slovensku, nemôžeme pôsobiť ako Slovenská cestovná agentúra. Storno zájazdu a cestovné poistenie uzatvorené na Slovensku vám platí aj na všetky naše zájazdy.

Lenka Kasenčáková, zakladateľka projektu Alpaca Travel.sk Cusco, Peru
Lenka Kasenčáková, zakladateľka projektu Alpaca Travel.sk
Lenka Kasenčáková, Carlos Smok zakladateľka projektu
Carlos Smok, Alpaca Travel.sk